دامنه چیه؟ و هر کدوم اون ها چه ایده ای داره؟

اگر جز آن دسته آدم هایی هستید که می خواهید وب سایت بزنید ولی نمی دانید چطور باید بگویم در این مطلب من سعی دارم تا به شما کمک کنم که چطوری می خواهید یک دامنه را به نام خود ثبت کنید و همینطور هم شرایط دامین یا دامنه را برایتان بازگو کنم

دامنه

اگر بخواهم کاملا ساده بگویم که دامنه چیست؟ خیلی شبیه به یوزرنیم ( (usernameاینستگرام است، یعنی شما باید یک نامی را انتخاب کنید که هیچ کس انتخاب نکرده باشد به عنوان مثال شما دیگر نمی تواند اسم برند دی جی کالا را در سایت خود استفاده کنید، دیجی کالا یکی است و دیکر قرار نیست نامی مثل آن اضافه شود.

در کل زمانی که شما تصمیم به راه اندازی وب سایتی برای خود می کنید باید یک دامنه ای که بتواند خیلی سریع در یاد ها بماند و متفاوت از رقبای شما باشد ایجاد کنید

پسوند دامنه

درحال حاضر پسوند های زیادی موجود است به عنوان مثال:

·       Com

·       Net

·       Org

·       GOV

·       Ir

و... که این پسوند ها یا بین المللی هستند یا مختص به کشور هستند مثلا پسوند UK مال انگلستان و IR مال ایران است. یا GOV برای دولتمندان است و شما اگر سایتی با پسوند GOV می زنید باید کاملا به گوگل توضیح دهید که سایت شما دولتی است.

موضوعات مورد توجه دامنه 

اولین نکته این است که نام را جوری در نظر بگیرید که شبیه نام برند خاصی نباشد که در سئو کردن سایت بسیار سخت می شود یا ممکن است به دلیل مسائل برندینگ دامنه شما مسدود شود.

نام دامنه شما باید کوتاه و قابل یادگیری باشد که مخاطب بتواند سریع آن را حفظ کند.

باید قابل تلفظ باشد تا مخاطب در سختی قرار نگیرد.

سعی کنید نام دامنه خود را مختص به کار خود ارتباط دهید مثلا اگر در زمینه فروش سرور و هاست فعالیت دارید نام سایت خود را در دامنه اضافه کنید.

دامنه رو از کجا بخریم؟

برای خرید دامنه یا دومین سایت های بسیاری هستند که می توانند به شما در زمینه خرید دامنه کمک کنند اما حتما به سایتی مراجعه کنید که بتواند پشتیبانی خیلی خوبی به شما دهد و اگر در راه ثبت دامنه خود به شمکل خوردید کمکتان کند.

پارک دامین چیست؟

نمایش دادن 2 سایت با چند دامنه را پارک دامین می گویند مثلا اگر سایت شما با پسوند IR است یک سایت دیگر با دامنه COM داشته باشید

ادان دامین چیه؟

با استفاده از ادان می توانید در یک فضا چند سایت را با محتوای مختلف مدیریت کنید

زیر دامنه چیه؟

زیر دامنه یا ساب دامین می تواند بی نهایت استفاده شود که خود گوگل هم از همین مورد استفاده کرده مانند mail.google.com این زیر دامنه ها در بسیاری از سایت ها هم دیده می شود.

دراین مقاله من سعی کردم تا بسیاری از اسم های دامنه و همین طور موارد دیگری که ممکن است به گوشتان خورده باشد و برای شما سوال پیش آمده باشد را کمک کرده باشم.

[ بازدید : 1 ]

[ دوشنبه 19 آبان 1399 ] 12:21 ] [ domain ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]